portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Ciemna strona atala
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ciemna strona atala

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
martynique82 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Sob Wrz 29, 2012 17:14
Posty: 10
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 15:36    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Jestem mieszkanką NPII od października i popieram zachowanie ochrony dot. wjazdu samochodów na osiedle. Widziałam nie raz, że samochód wjechał "tylko na chwilę", a jakoś tak wyszło, że "nocował" na terenie osiedla. Nie ma się zatem co dziwić, że ochrona tak kontroluje, skoro sami mieszkańcy nie zawsze przestrzegają regulaminu. Dodatkowo, ochroniarzowi też się nie uśmiecha być takim cerberem, ale jak nam wyjaśnił, musi tak pilnować, bo mieszkańcy sami się skarżą, że samochody parkują gdzie i jak chcą - choć nie powinny, bo nie mają wykupionego miejsca parkingowego. Ja jestem za, choć tak jak wspominałam, nas też ochroniarz ogląda i wypytuje i i też czekamy sekund kilka, żeby nam otworzył szlaban. Ale coż... Trudno. Dla porządku można machnąć ręką.
Autochthon 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Lut 21, 2013 20:16
Posty: 50
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 16:43    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

A mi się wydaje, że normalni, uczciwi ludzie są na tyle moralni, że takie wypytywanie nie jest wobec nich potrzebne, a Ci którzy uczciwością i moralnością nie grzeszą pozostawią samochód na noc czy na kilka godzin bez wahania, nawet jeśli zostaną takiej kontroli poddani.

A tak w ogóle pojawił się kolejny wjazd na NPIII (przy czym stary wjazd nie został zlikwidowany), więc już jest o kilka miejsc do parkowania mniej. Lada dzień pojawią się pewnie zakazy przed i za tym wjazdem Very Happy

Z każdym dniem bardziej żałuję, że kupiłem mieszkanie od Atala.. Goście chyba faktycznie zaczną przylatywać, bo zaparkować już nie ma jak.
KrzysztoW3 
   

Bywalec


Wiek: 62
Dołączył: Pon Lut 25, 2013 13:07
Posty: 40
Skąd: łódź

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 22:42    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

A najwiekszy hardcore zacznie sie jak juz beda mieszkac Ci z III i z IV ... bo na IV prowadzić będzie tylko 1 droga dojazdowa przez III !!!! I bedzie wjazd przez bramke na pilota. Goście na IV nie mają wjazdu... mają kawałek z buta zatem... chyba że od strony Retkini jest bliżej...

Ja juz k...wa nie wiem czy się smiać czy płakac... o 7.30 będzie niekończący się korowód samochodów do wyjzdu ... więc po co robić osiedla ogradzane itp.. skoro będzie na nich większy hałas samochodów niż na starej dąbrowie????


Ludzie nie kupujcie tu mieszkań!!!!!!!!!
All-me 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Sob Sie 18, 2012 22:36
Posty: 45
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 7:34    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

My również zalujemy zakupu mieszkania Sad( .
All-me 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Sob Sie 18, 2012 22:36
Posty: 45
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 8:15    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

My również zalujemy zakupu mieszkania Sad( .
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 9:05    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

A miło być tak pięknie. My także zaczynamy żałować kupna mieszkania na tym osiedlu. Przecież to będzie koszmar jak około 300 aut będzie chciało wyjechać z NPIII i NP IV tylko jedną wyjazdówką od strony Pienistej. To jest jakiś absurd. Deweloper zamiast dogadać się z właściecielem działki od Falistej (który, chce sprzedać ten teren) i zrobić ułatwienie dla swoich przyszłych klientów, olał zupełnie tą sprawę. Być może przypomini Mu się jak nie będzie miał chętnych na NPIII i NPIV.
All-me 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Sob Sie 18, 2012 22:36
Posty: 45
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 16:39    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Kupno działki od Faliste byłoby ogromnym ułatwieniem... Można by było szybciej przedostać się w stronę kładki.
olena_ma 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 06, 2013 20:01
Posty: 4
Skąd: lodz

PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 20:07    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Doleje oliwy do tego ognia, ulica pienista ma być w całości skomunikowana, tzn, będzie tu komunukacja miejska bo ruch na lotnisko ma być jednokierunkowy, a ponadto ma byc przeplyw ruchu na smulsko i retkinie, i nie wierze, że Atal tego nie wiedzial. Ja czuje się oszukana w kwestii drogi na IV, bo powiedziano mi że będzie za osiedlem III a okazuje się ze będzie miedzy blokami A,B a nowymi blokami na III i dalej. Normalnie studnia spalinowa. Świeze powietrze szlag trafi!!!
Cedrix 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Paź 11, 2012 8:37
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 9:21    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Skąd masz takie informacje, że ul Pienista będzie przedłużona do Maratońskiej? Podobno nie jest to możliwe, ze względu na prywatną działkę przy Falistej.
sonsiat 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 13:57
Posty: 143
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 15:27    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Cedrix napisał:
Skąd masz takie informacje, że ul Pienista będzie przedłużona do Maratońskiej? Podobno nie jest to możliwe, ze względu na prywatną działkę przy Falistej.


Gdzie Rzym, gdzie Krym?
Cedrix 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Paź 11, 2012 8:37
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 21:11    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

sonsiat napisał:
Cedrix napisał:
Skąd masz takie informacje, że ul Pienista będzie przedłużona do Maratońskiej? Podobno nie jest to możliwe, ze względu na prywatną działkę przy Falistej.


Gdzie Rzym, gdzie Krym?


A dokąd ma być przedłużona jeśli nie do Maratońskiej?Do Falistej?
sonsiat 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 13:57
Posty: 143
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 21:19    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Jak można przedłużyć Pienistą do Maratońskiejo skoro one sa równoległe? I co ma jeszcze do tego działka na Falistej? w czym ona miała by niby przeszkadzać?
Cedrix 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Paź 11, 2012 8:37
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 8:10    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Faktycznie nie Pienista tylko Maczka. Surprised
All-me 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Sob Sie 18, 2012 22:36
Posty: 45
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 10:55    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Powiedzcie mi na czym staneło...(bo mój mąż nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytania Wink )
Czy Pienistą będą jeździły dodatkowe autobusy?
Na czym staneło z miejscami parkingowymi?
Czy z IV będzie wzjad albo chociaż wejście od Falistej aby bylo bliżej do kładki?
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 11:00    Temat postu: Re: Ciemna strona atala

Czyli że co ?? Tym pasem zieleni, który odziela osiedla NPI i NPII ma być poprowadzona droga nad torami kolejowymi oraz nad C.H. Retkinia - czyli tzw. przedłużenie retkińskiej lub jak kto woli Maczki ? O takiej ewentualności słyszeliśmy już dawno, ale myślelismy, że nie dojdzie to do realizacji. Czy ktoś coś wiecej wie na ten temat ?
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama