portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Nowe Polesie III - ankieta dot. przekazu informacji
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nowe Polesie III - ankieta dot. przekazu informacji

     Odpowiedz do tematu    

Czy czujesz się dobrze poinformowany przez zarząd wspólnoty NP III w kwestiach bieżących spraw i podejmowanych w ramach wspólnoty inicjatywach / wydatkach
  Tak
  Nie
  Trudno powiedzieć
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 21:38    Temat postu: Nowe Polesie III - ankieta dot. przekazu informacji

Nie dot. osiedla IIIB
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 21:32    Temat postu: Re: Nowe Polesie III - ankieta dot. przekazu informacji

By nie uprawiać biernej krytyki głosując na Nie w temacie ankiety podzielę się swoimi wątpliwościami:
1. W sprawozdaniu i proponowanej uchwale dot. wymiany wodomierzy i pokrycia indywidualnie brak informacji o kosztach per mieszkanie i per cała wspólnota (wcześniej miało to być realizowane z funduszu remontowego)
2. Brak informacji dot. aktualnego stanu środków finansowych wspólnoty (jest tylko informacja o bilansie z ostatniego roku; wcześniej tego rodzaju informacje były uwzględniane w sprawozdaniu)
3. Nie ma zestawienia listy wydatków ubiegłorocznych oraz planów inwestycyjnych na następny rok poza tymi mieszczącymi się w opłatach czynszowych - szczególnie w odniesieniu do bardzo ogólnej propozycji uchwały, przeniesienia nadwyżki bilansu na koszty zarządu i inwestycje (to samo rok temu, bez finalnego wskazania na co zostały przeznaczone środki)
4. Propozycja podwyżek rok temu do 3,68 / m2 nie została przyjęta przez mieszkańców i mimo tego bilans pozostał dodatni (przy 3,10 / m2). W tym roku mamy kolejną propozycję podwyżek, wyższych (4,41 / m2) niż te, które nie zostały przyjęte rok temu - sam ten fakt, wskazuje, że podwyżki nie są dobrze wyjaśnione i uzasadnione. Obrazowo, dla 50 metrowego mieszkania oznacza to czynsz miesięcznie wyższy o 65 zł. Oczekiwałbym przy takim skoku twardych i konkretnych danych, a nie wzmiance, że wydaje się, że powinniśmy podnieść opłaty bo "może zabraknąć", zwłaszcza, że zeszłoroczne przewidywania się kompletnie nie sprawdziły i nie zabrakło, nawet na stawce z 2015

Pytania w podobnym zakresie przesłałem do zarządu. Umieszczam tu, bo ciekawią mnie opinię innych mieszkańców NP III. Na ostatnim zebraniu było 17% wspólnoty (udziałów), więc myślę, że warto do rozmowy wciągnąć szersze grono odbiorców (choć oczywiście nie mam pewności, że jest tu Państwa więcej - przydałoby się forum na Strefie klienta, gdzie być może więcej lokatorów zagląda)

Zaznaczam, że nie jest moim celem siać ferment - jeśli podwyżki są konieczne, to oczywiście chętnie zagłosuję za. Aktualnie czuję jednak mocny niedosyt informacji, a na podstawie tego co zostało przedstawione w sprawozdaniu i korespondencji mailowej jest dla mnie mało przekonywujące
MoniaNP3 
   

Bywalec


Wiek: 64
Dołączył: Czw Maj 08, 2014 12:10
Posty: 29
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 9:22    Temat postu: Re: Nowe Polesie III - ankieta dot. przekazu informacji

Przecież na zebraniu wszystko zostało omówione. Trzeba jedynie pofatygować się i przyjść a nie teraz robić burzę w szklance wody. Sprawozdanie otrzymałam z Progressline wraz z zaproszeniem. Po zebraniu zarząd wysłał do mnie maila. Więc w czym jest problem? W tym, że należy podwyższyć składki czynszowe – opłaty idą w górę, chcemy zmienić firmę sprzątającą – powinieneś coś o ty wiedzieć w końcu ty we wcześniejszych postach skarżyłeś się na ich usługi. Nie chcesz się z tym zgodzić zagłosuj w uchwale na nie, chcesz zmiany bo uważasz, że obecna firma sprzątająca nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków zagłosuj na tak. NIE SIEJ PROPAGANDY.
misia303 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Kwi 24, 2017 10:17
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 10:26    Temat postu: Re: Nowe Polesie III - ankieta dot. przekazu informacji

Ja jestem ukontentowana. Na zebraniu każdy miał prawo zabrać głos i wyrazić swoje zdanie i obawy. Dość długo dyskutowaliśmy nad kwestią firmy sprzątającej. Wiele było argumentów, ale ostatecznie wspólnie doszliśmy do wniosku, że chyba jednak trzeba tą decyzję podjąć.

Ostatnia zima i stłuczki na wjazdach do garaży może niech się wypowiedzą posiadacze miejsc w garażach??????
Albo osoby, którym obecny poziom czystości nie odpowiada???
Albo Ci którzy są niezadowoleni z innych kwestii.

Też nie cieszy mnie kwestia podwyżki, ale albo rybki albo akwarium.

Finanse- tutaj też każde pytanie było rzeczowo potraktowane i w taki sam sposób wyglądała odpowiedź na nie.
Ze sprawozdania jasno wynika ile pieniędzy nam zostało.

I przecież zaznaczone było , że ta podwyżka to propozycja i było też uargumentowane z czego wynikają proponowane zmiany.
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 13:18    Temat postu: Re: Nowe Polesie III - ankieta dot. przekazu informacji

misia303 napisał:
Ja jestem ukontentowana. Na zebraniu każdy miał prawo zabrać głos i wyrazić swoje zdanie i obawy. Dość długo dyskutowaliśmy nad kwestią firmy sprzątającej. Wiele było argumentów, ale ostatecznie wspólnie doszliśmy do wniosku, że chyba jednak trzeba tą decyzję podjąć.

Ostatnia zima i stłuczki na wjazdach do garaży może niech się wypowiedzą posiadacze miejsc w garażach??????
Albo osoby, którym obecny poziom czystości nie odpowiada???
Albo Ci którzy są niezadowoleni z innych kwestii.

Też nie cieszy mnie kwestia podwyżki, ale albo rybki albo akwarium.

Finanse- tutaj też każde pytanie było rzeczowo potraktowane i w taki sam sposób wyglądała odpowiedź na nie.
Ze sprawozdania jasno wynika ile pieniędzy nam zostało.

I przecież zaznaczone było , że ta podwyżka to propozycja i było też uargumentowane z czego wynikają proponowane zmiany.


Świetnie - pozostaje tylko te informacje przekazać pozostałym by usprawnić proces decyzyjny. Nie sądzę by udało się na zebraniach mieć kworum, a przecież decydują wszyscy. Informowanie wszystkich zainteresowanych jest więc bardzo ważne. Nie wszyscy mają też okazje porozmawiać z kimś kto na zebraniu był i tę wiedzę zdobyć.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama