portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIEJSCE
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIEJSCE

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Mistszu 
   

Początkujacy


Wiek: 48
Dołączył: Nie Mar 05, 2017 22:18
Posty: 5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 22:39    Temat postu: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIEJSCE

Do właściciela pojazdu o numerach rejestracyjnych EL 560PL (Ciemnoniebieski Citroen C4). Przez ostatni weekend nie byłem w stanie zaparkować swojego samochodu, ze względu, na to iż na moim miejscu zaparkowałeś swoje pokolizyjne auto z którego wyciekają płyny eksploatacyjne.
Z tego co widzę to masz bogate dossier z zakresu zwyczajnego wykorzystywania cudzej własności do własnych celów, bowiem o twoim autku już był wątek.

Zabierz swoje autko i posprzątaj po sobie bałagan który pozostawiłeś.


Ostatnio zmieniony przez Mistszu dnia Mon Mar 06, 2017 17:16, liczba edycji: 1
ReniferLopez 
   

Zaglądajacy


Wiek: 28
Dołączył: Nie Lis 06, 2016 10:46
Posty: 15
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 0:13    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

Z Twojego miejsca wyciekają płyny eksploatacyjne? Smile
qubiak 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 08, 2013 20:52
Posty: 52
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 8:06    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

Zawsze zastanawiałem się co można w takiej sytuacji zrobić. Poza wyzwaniem straży miejskiej która nic nie może blebleble.
Czy bezkarnie uszło by wyciągnięcie takiego delikwenta na środek ulicy za pomocą linki holowniczej i wtedy wezwanie straży miejskiej? Ew. Czy można przy miejscu wystawić kartkę "pakujące tu zgadzasz się z regulaminem zamieszczonym...." a w regulaminie info ze każda godzina 100zl. Pewnie trzeba by się procesowac później, ale może by po jednej takiej akcji już był spokój.
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 12:19    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

Zgłoś ochronie, na Waszym osiedlu ochrona dość dobrze spisuje wjeżdżających bez pilota, zapytaj administratora, co robić w takich sytuacjach, a temat z regulaminem - to ew. znajomy prawnik, bo to jeszcze jest kwestia czy na NP3B miejsca są notarialnie wykupione na własność, czy wydzielone z części wspólnej do wyłącznego użytku (jak na NP3).

Wyciągania na własną rękę raczej nie polecam, bo jeszcze się okaże, że to co cieknie to własnie od Twojego wyciągania i jeszcze zabulisz za remont... ale ew. możesz spróbować udokumentować, że to z jego cieknie i na Twoje miejsce, to może ew. da się obciążyć kosztami czyszczenia kostki?
Mistszu 
   

Początkujacy


Wiek: 48
Dołączył: Nie Mar 05, 2017 22:18
Posty: 5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 17:33    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

Tu nikt niczego nie wyciągał. Zabawa w hol czy "tablice" może odwrócić sytuację i z poszkodowanego staniesz się sprawcą. Tak jak zauważyłem, samochód nosił znamiona kolizji i to pewnie w jej skutku powstał wyciek (niewielki, bo niewielki). Ochrona nie otrzymała uprawnień do identyfikacji właścicieli pojazdów i rozłożyła bezradnie ręce. Fakt parkowania ze szczegółowym opisem sytuacji zgłosiłem na policji.
Jedynym wyjściem jest piętnowanie takiego zachowania, choć wiem, że to też może być droga donikąd. Osoba która swoją egzystencję oparła na drobnych oszustwach może mieć mocno zachwiane postrzeganie dobra i zła, a wytknięcie błędu takiemu pasożytowi, może być dla niego niejaką nobilitacją.
Ania3B 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Czw Kwi 02, 2015 18:07
Posty: 5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Mar 08, 2017 21:39    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

No proszę znajoma rejestracja. To właśnie ten "Pan" parkował na moim miejscu (w garażu podziemnym - do którego posiadam akt własności) przez około rok. Delikwent zauważył, że miejsce stoi puste, ale pomimo ogłoszenia o możliwości wynajmu nie zgłosił się tylko przywłaszczył sobie moje miejsce. Żenada co się dzieje na tym osiedlu, a właścicielowi tego pojazdu powinno się urządzić profesjonalną sesję zdjęciową i wywieszać jego zdjęcia na wszystkich klatkach jako przykład zwykłego pasożyta.
Jeśli Pan przywłaszczył sobie wcześniej moje miejsce, a teraz jak widać kogoś innego, to będzie tak robił cały czas.
Mistszu 
   

Początkujacy


Wiek: 48
Dołączył: Nie Mar 05, 2017 22:18
Posty: 5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Mar 08, 2017 23:00    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

Nie chciałbym by sytuacja z tym jegomościem się powtórzyła.
Lucas83 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Gru 26, 2014 22:25
Posty: 22
Skąd: NP3B

PostWysłany: Śro Mar 15, 2017 18:54    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

Teraz pajac przestawił auto i staje już na całym osiedlu, gdzie tylko jest wolne miejsce. Czy nie można zgłosić ochronie, żeby absolutnie nie wpuszczała auta o tych numerach rejestracyjnych na nasze osiedle! Człowiek się do nas cały czas wkrada i jak złodziej powinien zostać potraktowany. Ja rozumiem i podoba mi się, że przyjeżdzają goście i mogą sobie tak stawać czasem, ale takim kreaturom mówię stanowcze NIE. zdjęcia zrobione i następnym razem równeż zrobie - jeśli to będzie sie powtarzać, to wysyłam całą serię i zgłoszenia na policje jako podejrzany obcy typ - jeśli 'odpukać' coś się wydarzy na naszym osiedlu, to nie chciałbym być w jego skórze, bo do niego panowie o 6 rano zgłoszą się w pierwszej kolejności i bedzie sie gesto tłumaczył, zwłaszcza że rozlewa swoje płyny z auta i jest to conajmniej dziwne. pozdrawiem
Polesnik 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Śro Maj 14, 2014 9:41
Posty: 55
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Czw Mar 16, 2017 10:43    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

jeżeli zostawia ślady w postaci oleju wystarczy zgłosić służbą i zabiorą mu dowód rejestracyjny do czasu naprawy, jako pojazdowi niezdolnemu do jazdy
sonsiat 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 13:57
Posty: 143
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 16, 2017 11:28    Temat postu: Re: WŁAŚCICIEL CITROENA EL 560 PL ZNÓW ZAJMUJE NIE SWOJE MIE

Jak prośby za wycieraczką nie pomagają to pianka montażowa w wydech i mu się odwidzi
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama