portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Czynsz
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Czynsz

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
qubiak 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 08, 2013 20:52
Posty: 52
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 17:22    Temat postu: Re: Czynsz

zostawić tylko ochroniarza z 3 który by pilnował kurierów itp... człowieku auto Ci na lawecie wywiozą a on im otworzy szlaban i jeszcze wskażę drogę jak najszybciej opuścić miasto. Jechałem ostatnio z Panem uberem. Mówił że nigdy nie miał najmniejszego problemu by wjechać na nasze osiedle. Problem może być tylko w nocy gdy ochrona śpi, za to pod numerem "41" spisują go zawsze z danych jak wjeżdża mimo że z widzenia go znają bo pracuje też jako kurier na naszej lokalizacji...
rektor 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Sob Lis 19, 2011 9:20
Posty: 9
Skąd: łódz

PostWysłany: Śro Kwi 19, 2017 7:52    Temat postu: Re: Czynsz

administracja zglosila podwyzke czynszu o 80gr za metr-dlaczego
bafflo 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Gru 20, 2014 14:02
Posty: 60
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Kwi 19, 2017 10:16    Temat postu: Re: Czynsz

Kwestia byla dokladnie omawiana na zebraniu wspolnoty. A w telegraficznym skrocie, podwyzka wiaze sie z podniesionymi kosztami.
karolina99 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Sie 09, 2015 12:59
Posty: 49
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 22:02    Temat postu: Re: Czynsz

Skoro roczny bilans wyszedł na plus, to z jakiej racji podwyżki?
Podobne próby podwyżek było na III, ale tam mieszkańcy nie wyrazili na nie zgody - główny powód: brak SZCZEGÓŁOWYCH informacji na co została przeznaczona roczna nadwyżka oraz, na co miałyby być wydatkowane pieniądze z podwyżek. Mam wrażenie, że u nas jest podobnie :/ największa część czynszu dedykowana jest części wspólnej, a na klatkach syf przeokropny :/
nie mogłam uczestniczyć w zebraniu, gdzie mogę zapoznać się z jego sprawozdaniem, aby dowiedzieć się, dlaczego mam płacić więcej? na jakiej podstawie została podjęta ostateczna decyzji dotycząca w/w podwyżek? nie przypominam sobie głosowanie w tej sprawie...
misia303 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Kwi 24, 2017 10:17
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 10:38    Temat postu: Re: Czynsz

System elektroniczny do otwierania szlabanów fajnie!!! Tez byłabym za, ale kto za to zapłaci???? i co z sytuacjami alarmowymi?
Co jeśli do kogoś przyjedzie pogotowie i takowego chipa czy karty nie będzie posiadało? Co ze strażą pożarną?


Obawiam się, że przy obecnej różnorodności niektórych sąsiadów , którzy zwymyślali mnie bo zwróciłam im uwagę, że piesek sra na trawie, ta opcja jest trochę niewykonalna.
Chyba brakuje niektórym kultury i umiejętności funkcjonowania w grupie.
Nie chce bynajmniej nikogo urazić, ale dziecko biegające po trawie jest problemem, a sikający i "kupający" pies już nie.

Zobaczcie jak wyglądają krzewy przy chodnikach po zimie. 70% z nich to nie są krzewy zmarznięte tylko osikane.
misia303 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Kwi 24, 2017 10:17
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 11:12    Temat postu: Re: Czynsz

Pani Karolino 99
a skąd ma Pani informacje, że nie było wyjaśnione na co przeznaczone będą podwyżki???? Była Pani na naszym zebraniu? Jeśli tak do z jakiego powodu?

Czy Administrator albo zarządy zapraszają na zebrania mieszkańców innych osiedli???? Dlaczego?????

Skąd Pani wie, że sąsiedzi się nie zgodzili..... skąd u Pani tak szczegółowe informacje dot. naszej wspólnoty? Gdzie mogę je zdobyć?
qubiak 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 08, 2013 20:52
Posty: 52
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 8:07    Temat postu: Re: Czynsz

misia303 napisał:
System elektroniczny do otwierania szlabanów fajnie!!! Tez byłabym za, ale kto za to zapłaci???? i co z sytuacjami alarmowymi?
Co jeśli do kogoś przyjedzie pogotowie i takowego chipa czy karty nie będzie posiadało? Co ze strażą pożarną?


Istnieją systemy które automatycznie się otwierają w momencie wykrycia sygnału z karetki, straży czy policji.
MoniaNP3 
   

Bywalec


Wiek: 64
Dołączył: Czw Maj 08, 2014 12:10
Posty: 29
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 7:15    Temat postu: Re: Czynsz

qubiak ma rację istnieją takie systemy, tylko Panie qubiak co z wjazdem taxi, dostawcami, mpo, gości, co ze sfinansowaniem takiego systemu i jeszcze jedno najważniejsze, czy Pan się podpisze pod takim projektem i weźmie za to odpowiedzialność . Tutaj na tym forum ludzie piszą różne rzeczy, aby wylać swoje frustrację ale do każdej sprawy należy podejść merytorycznie a nie rzucając hasła.
qubiak 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 08, 2013 20:52
Posty: 52
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 15:57    Temat postu: Re: Czynsz

Pani MonikoNP3. Generalnie nie zastanawiałem się nad taką zmianą systemu, nie sporządzałem wnikliwej analizy zysków i strat każdej opcji. Wskazałem jedynie możliwość. Ale wywołany do odpowiedzi postaram się zaspokoić Pani ciekawość. Jeżeli chodzi o Taxi, gości czy dostawców to oni jadą do kogoś więc wystarczy tutaj zdalna możliwość otwarcia takiego szlabanu z poziomu mieszkania. Jeżeli chodzi o MPO trzeba by poczytać jak to zostało rozwiązane na innych osiedlach na których taki system istnieje. Co do kosztów - byłby to jednorazowy wydatek i raczej szybko by się zwrócił (przypominam, ze w takim wypadku odpadają koszty ochrony "żywej"). Czy podpiszę się pod takim projektem - nie wiem na dzień dzisiejszy, ale uważam że porozmawiać o tym można. Czy wezmę odpowiedzialność... za co? za realizację - na pewno nie bo nie mam o tym pojęcia. Może ma ktoś kogoś znajomego kto mieszka na ogrodzonym osiedlu bez "ochrony" i chciałby się podzielić spostrzeżeniami?
truder 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Kwi 04, 2017 15:23
Posty: 4
Skąd: Łódź-Bałuty

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 11:13    Temat postu: Re: Czynsz

Podwyżki jakoś nigdy nie cieszyły się aprobatą ale co zrobić, skoro są konieczne to są i nic się na to raczej nie poradzi.
rektor 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Sob Lis 19, 2011 9:20
Posty: 9
Skąd: łódz

PostWysłany: Sob Maj 06, 2017 9:56    Temat postu: Re: Czynsz

Skoro roczny bilans wyszedł na plus, to z jakiej racji podwyżki?
Polesnik 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Śro Maj 14, 2014 9:41
Posty: 55
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 14:15    Temat postu: Re: Czynsz

A wystarczyło pójść na zebranie wspólnoty.
Z takiej racji że weszła ustawa o wzroście pensji minimalnej, co przeniosło się na wzrost zarobków pracowników ochrony i od sprzątania, co z kolei przekłada się na wzrost cen.
lokcinska12 
   

Początkujacy


Wiek: 40
Dołączył: Śro Cze 15, 2016 16:40
Posty: 7
Skąd: łódź

PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 21:10    Temat postu: Re: Czynsz

Co do sprzątania to temat rzeka, mieszkam w 51B i osoba ,,sprzątająca" udaje że coś robi raz sprzątnie raz nie zależy od humoru. Kiedyś nie przyszła w czwartek i piątek w weekend syf a w poniedziałek podpisała się za nieobecne dni. Podwyżka to był raczej kiepski pomysł.
Lucas83 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Gru 26, 2014 22:25
Posty: 22
Skąd: NP3B

PostWysłany: Wto Maj 09, 2017 11:17    Temat postu: Re: Czynsz

To nie jest podwyżka, tylko obligatoryjny ustanowiony przez rząd wzrost pensji minimalnej.

lokcinska12 napisał:
Co do sprzątania to temat rzeka, mieszkam w 51B i osoba ,,sprzątająca" udaje że coś robi raz sprzątnie raz nie zależy od humoru. Kiedyś nie przyszła w czwartek i piątek w weekend syf a w poniedziałek podpisała się za nieobecne dni. Podwyżka to był raczej kiepski pomysł.
lokcinska12 
   

Początkujacy


Wiek: 40
Dołączył: Śro Cze 15, 2016 16:40
Posty: 7
Skąd: łódź

PostWysłany: Wto Maj 09, 2017 18:12    Temat postu: Re: Czynsz

W takim razie nie jest podwyżka czynszu, tylko obligatoryjny ustanowiony przez rząd wzrost pensji minimalnej pracowników gospodarczych przez nas zatrudnianych i koniec tematu. Zróbmy przetarg i weźmy tańszą i lepszą firmę sprzątającą a nie pozostawioną w spadku przez atal kiepską drogą i nieudolną. Analogicznie z ochroną . Wtedy zachowamy niższą stawkę czynszu.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama