portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Odśnieżanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odśnieżanie

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nowypolesie 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sie 04, 2016 11:07
Posty: 12
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 9:46    Temat postu: Odśnieżanie

Witajcie.
Czy nie denerwuje Was fakt ze firma odśnieżająca odśnieża za osiedle dopiero jak ludzie wyjadą do pracy? Czyli o 8:00?
gruby_i_lysy 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lut 18, 2016 23:43
Posty: 18
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 13:16    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Nie
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 15:21    Temat postu: Re: Odśnieżanie

TAK
pawel_np3 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Kwi 14, 2014 14:06
Posty: 43
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 17:28    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Dzisiaj o godzinie 8.50 wjazd do garażu np3 wyglądał tak. Pomimo, że 2 stycznia i w grudniu było podobnie. W latach poprzednich także. Wielokrotnie to zgłaszano osobom które pełnią "Zarząd nad ... zapachami" poprzez @ i to zlekceważono. Dzisiaj zwalają winę na sprzątających. Sprzątający są beznadziejni, ale winny powinien się znaleźć. Obecnie nie mają nawet honoru się przyznać, że ... zawiedli, bo niby z kim ma rozmawiać mieszkaniec? Ze sprzątającym, co jest chory i nie odpowie, czy z Zarządem?!


np3,n.jpg

np3,n.jpg


TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 9:10    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Załącznik się nie wyświetla. Możesz udostępnić np. przez http://www.tinypic.pl/?
Ja w 2015 miałem problem z wyjazdem rano do pracy z garażu. Odśnieżyli dopiero po interwencji kilka godzin po, więc miałem dzień zrobiony. W 2016 zgłaszałem już wieczorem jak widziałem, że przysypało a ogrzewanie się nie włączyło. Po prostu obawiałem się, że nie zrobią tego jak nie zadzwonię. Nie dowiem się już czy gdybym nie zadzwonił to by odśnieżyli, ale skoro są sygnały jak to wygląda teraz to mam wątpliwości
pawel_np3 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Kwi 14, 2014 14:06
Posty: 43
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 17:29    Temat postu: Re: Odśnieżanie

http://www.tinypic.pl/527uk2nsmpxu
http://www.tinypic.pl/gxl8xzakl7hj
Chyba zawalczę w Sadzie o niedbalstwo z KC, wszyscy mi to doradzają...bo uszkodziłem sobie auto
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 18:46    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Na naszym osiedlu też zdarzają się takie sytuacje no cóż zima. Przy dużych opadach nie ma mocnych. Sąsiadka zarysowała mi auto bo nie wyrobiła na zakręcie spisaliśmy oświadczenie i podaliśmy sobie rękę. Pomimo szkody załatwiliśmy sprawę po ludzku.
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 19:34    Temat postu: Re: Odśnieżanie

sasiadNP2 napisał:
Na naszym osiedlu też zdarzają się takie sytuacje no cóż zima. Przy dużych opadach nie ma mocnych. Sąsiadka zarysowała mi auto bo nie wyrobiła na zakręcie spisaliśmy oświadczenie i podaliśmy sobie rękę. Pomimo szkody załatwiliśmy sprawę po ludzku.


Z całym szacunkiem ale to brednie. Podjazd jest ogrzewany i cały wysiłek sprowadza się do sprawdzenia czy śnieg zalega i uruchomienia ogrzewania lub zwyczajne odśnieżenie, gdy warstwa jest na tyle duża, że potrzeba trochę czasu na stopnienie warstwy. Jak inaczej można wyjechać z garażu w takich warunkach? To zwykłe niedbalstwo zarządcy!

Gdybym uszkodził sobie samochód to też myślę że też egzekwowałbym odszkodowanie i popieram, zwłaszcza, że jak widać od 3 lat mimo interwencji jest to samo... chyba czas coś z tym zrobić.

Dodam, że na zdjęciu widoczne jest zarysowanie elewacji pod lustrem, które jest moim zdaniem efektem zgłoszonego odśnieżania, bo pojawiło się po tym jak przyjechało "Pajero" z pługiem po pierwszym moim zgłoszeniu, gdy też nie udało mi się wyjechać. Pomijam fakt, że uszkodzenie też zgłaszałem i od dwóch lat nikt tego nie raczył naprawić... a zgłoszenie zostało zwyczajnie usunięte ze "strefy klienta" jak gdyby nigdy nic
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 21:30    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Z całym szacunkiem ale to nie są brednie–sam przez wiele lat byłem administratorem. Nie kwestionuje twoich argumentów bo masz dużo racji, mnie rozchodzi się o to, że pewne sprawy należy załatwić w sposób normalny a nie pluć jadem na wszystkich w około. Według mnie należy spotkać się z administratorem i wyjaśnić sprawę.

Z drugiej strony ale to już do pawel_np3,
…no tak, zapomniał wół, kiedy cielęciem był. Czy to nie ty sprawowałeś nieudolnie funkcję członka rady osiedla i zostałeś z niej wyrzucony z powodu bałaganu i zamętu jaki tam wprowadzałeś? Teraz swoje frustracje i żale wyrzucasz na forum! Weź się do roboty a nie zamęt siejesz i szykanujesz jednych na drugich. Co zrobiłeś jeśli chodzi o dodatkowy parking dla mieszkańców naszych osiedli, co zrobiłeś w kwestii odśnieżania drogi równoległej do naszych osiedli (droga publiczna), jakie działania podjąłeś w związku z ulicą Falistą i zalegającym tam błotem, co zrobiłeś w kwestii ulicy Pienistej łączącej osiedle z uroczyskiem, co zrobiłeś w sprawie kładki przez tory kolejowe i braku możliwości transportu wózka dziecięcego, co zrobiłeś w sprawie smrodu z MPO. Naobiecywałeś ludziom wiele a z niczego się nie wywiązałeś – wielki przodownik osiedla Lublinek-Pienista:

pawel_np3: "Informuję, że jeszcze w tym roku rusza prace nad budową chodnika wzdłuż ulicy Pienistej od NP do Plocka... . Podziękowania można składać Radzie Osiedla Pienista - Lublinek!" - Wysłany: Wto Maj 24, 2016 18:16 Temat postu: Chodnik do Uroczyska

A zatem składamy podziękowania ci za ten wirtualny chodnik tylko szkoda, że taki niewyrazisty.
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 21:42    Temat postu: Re: Odśnieżanie

sasiadNP2 napisał:
Z całym szacunkiem ale to nie są brednie–sam przez wiele lat byłem administratorem. Nie kwestionuje twoich argumentów bo masz dużo racji, mnie rozchodzi się o to, że pewne sprawy należy załatwić w sposób normalny a nie pluć jadem na wszystkich w około. Według mnie należy spotkać się z administratorem i wyjaśnić sprawę.


Zgłaszałem 2 krotnie rok po roku telefonicznie do dyrektor progresline potrzebę odśnieżenia podjazdu i nie wyciągnięto wniosków. W tym roku chyba tylko dlatego mnie ominęła ta przygoda bo jestem na chorobowym i ktoś zdążył wtrąbić się w ścianę podjazdu, bo był nieodśnieżony. Podejście dziwi mnie tym bardziej, jeśli pracowałeś jako administrator. Co proponujesz w takim razie poza zgłaszaniem tego tak jak to miało miejsce - mamy sobie zafundować łańcuchy na koła? Wink

PS. Oczernianie lub rozstrzyganie personalnych zarzutów do innych na publicznym forum to chyba nie jest zbyt cywilizowane podejście...
pawel_np3 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Kwi 14, 2014 14:06
Posty: 43
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 22:00    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Szczegóły mojego zaangażowania społecznego w RO znajdują się w jej siedzibie przy ul. Kubusia Puchatka 9. Rzeczywiście wniosek o chodnik i akceptację realizacji przez Zarząd RO bez niczyjego wsparcia uzyskałem sam. Do inwestycji nie doszło, bowiem Miasto uznało, że kwota 200 tyś. zl jest niewystarczająca. Wiec podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji członka RO, do dziś nieprzyjetej. W sprawie Falistej osobiście złożyłem 3 wnioski, wszystkie negatywnie zaopiniowane. Poza chodnikiem, Falista, placem przy Dennej i pracach przy BO żadne inne sprawy nie były przezemnie inspirowane bo RO ma swój Zarząd, wniosku o parking nie popieram bo zawsze go bedzie mniej niż chcecie. Rozumiem, że to mało, trudno. Zapewne Pan sąsiad mógłby więcej. CO TO MA DO WATKU DOTYCZACEGO NIECHLUJNEGO DBANIA O BEZPIECZEŃSTWO NA PODJAZDACH DO GARAŻY? Nadmienię, że osobiście 2 stycznia zgłosiłem nienalezycie utrzymany zjazd. Podobnie w grudniu i w latach poprzednich. Przykro słuchać tych bredni od rzeczy, choć to otwiera oczy kim otaczają się Ci, którzy nie potrafią uznać, że niedopelnili funkcji A biorą za to pieniążki, których nie pobiera np. Członek RO. POZDRAWIAM, ZDROWIA ŻYCZĘ.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama