portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Lunapark obok osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Lunapark obok osiedla

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
juskol20 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Sie 04, 2013 8:43
Posty: 27
Skąd: Łódź, NP I

PostWysłany: Śro Lis 30, 2016 10:24    Temat postu: Re: Lunapark obok osiedla

Po przeczytaniu wczoraj informacji od Szymonvtx usiłowałam zagłosować kopiując link http://vox.uml.lodz.pl/glosowania/lunapark/vid,17,m

Mój głos został jednak przez system odrzucony. Informacja brzmiała, że mogą głosować osoby od 18 do 65 roku życia. Niestety, mam więcej, niż 65 lat...
adamldz 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sie 20, 2015 11:47
Posty: 23
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Lis 30, 2016 17:28    Temat postu: Re: Lunapark obok osiedla

MoniaNP3 napisał:
GŁOSUJMY NA ILUSTRACJĘ NR 1 LUNAPARK POWINIEN ZOSTAĆ TAK GDZIE BYŁ. ZMOBILIZUJMY SIĘ WSZYSCY!!! DZIĘKI ZARZĄDZIE.


Oczywiście popieram, ale żeby być fair trzeba powiedzieć że Wariant 1 (ilustracja nr 1) to budowa (rozbudowa) placu zabaw który ma powstać w miejsce instniejącego / byłego lunaparku, a nie budowa nowego lunaparku.

Generalnie trochę dziwna sprawa z tym projektem, bo dwa pierwsze warianty zaproponowane przez UMŁ w ogóle nie są związane z budową czy nawet przygotowaniem terenu pod lunapark. Wariant 2 jest bardziej projektem osiedlowym niż ponadosiedlowym. Jak słusznie ktoś zauważył w komentarzu pod ankietą, projekt nadal wprowadza w błąd bo żaden z wariantów nie gwarantuje powstania lunaparku, a przecież o to chodziło osobom głosującym na ten projekt. Dziwne...
adamldz 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sie 20, 2015 11:47
Posty: 23
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 15:03    Temat postu: Re: Lunapark obok osiedla

Dobra robota! Smile

http://lodz.eska.pl/poznaj-miasto/gdzie-stanie-nowy-lunapark-w-lodzi-mieszkancy-zadecydowali-jednoglosnie-wyniki-glosowania-vox-populi/333174
Twardy7 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 12:56
Posty: 10
Skąd: Łódź/Poznań

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 20:16    Temat postu: Re: Lunapark obok osiedla

Dobrze że w głosowaniu lokalizacja w naszej okolicy przepadła... Ale tak na prawdę to głosowanie było zupełnie bez sensu. Bo jakie były alternatywy... Wariant 1 czyli stara lokalizacja jest przecież już niemożliwy ponieważ w poprzednim BO przeszedł projekt przerobienia tego terenu na zdrowiu na jakiś (ponoć fajny) obszar aktywnego wypoczynku. A pozostałe dwa warianty to jakieś na odwal propozycje w okolicy dennej lub maczka, które z zasady odrzucaliśmy jako nasze sąsiedztwo. A gdzie jakieś pomyślenie i konstruktywne podejście do tematu. Tyle jest fajnych terenów gdzie taka inwestycja byłaby idealna... Okolice zajezdni Brus i poligonu, okolice maratońskiej/sanitariuszek, okolice szczecińskiej na pograniczu ze Zgierzem, Olechów, ul Kolumny, okolica M1 itd... Wiele nieużytków na pograniczu miasta gdzie można na prawdę zorganizować coś porządnego na miarę dużego miasta a nie jakąś zapchajdziurę byle gdzie, byle było bo każde miasto ma to Łódź też. Jakość nieważna, lokalizacja nieważna, sensowność nieważna. Sztuka jest sztuka jak mawiał klasyk.
panna.natalia 
   

Początkujacy


Wiek: 41
Dołączył: Śro Gru 28, 2016 10:51
Posty: 6
Skąd: Łódź, Łódzkie

PostWysłany: Śro Gru 28, 2016 10:55    Temat postu: Re: Lunapark obok osiedla

Ja się bardzo cieszę, że obok osiedla nie powstanie lunapark, ale nie ma co się łudzić bo jak nie lunapark to w końcu i tak wybudują coś całkiem innego. Tam jest stanowczo zbyt dużo wolnego terenu, żeby został on pozostawiony w takie formie jakiej jest teraz przez następne lata. Miejmy nadzieję, że będzie to coś co nie zaburzy naszego spokoju, a może nawet nam się przydać. Mi osobiście marzy się tam kino i jakaś mała siłownia, ale to raczej byłoby zbyt piękne.
Borski1 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Cze 29, 2017 9:44
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Cze 29, 2017 10:33    Temat postu: Re: Lunapark obok osiedla

Sam byłem ciekawy co z tego wyniknie. Wprawdzie nie mieszkam (jeszcze) na tym osiedlu, ale poszukuję tam jakiegoś mieszkania. Oprócz tego kilku moich znajomych się tam przeprowadziło i opowiadali mi o tych planach przeniesienia lunaparku. Niby lokalizacja ok, bo nie w samym centrum miasta, ale z drugiej strony praktycznie pod oknami nowego dużego osiedla. Nie wspominając np. o kwestii parkingów - pewnie powstałyby jakieś nowe, ale czy wystarczająca ilość - nie do końca wiadomo. I z tego co widzę - ogromna większość głosów była przeciwko nowej lokalizacji. Myślę, że to dobra decyzja Smile
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama