portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Źle działająca poczta
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Źle działająca poczta

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
hanibal 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Wrz 24, 2013 23:33
Posty: 17
Skąd: lodz

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 10:44    Temat postu: Źle działająca poczta

Witam wszystkich od jakiegoś czasu obserwuję, że listy nie są właściwie dostarczane przez Pocztę do adresatów na naszym osiedlu. W szczególności gdy dotyczy to spraw urzędowych, gdzie teoretycznie powinna być tu wykazane szczególna dbałość, ponieważ często to rodzi konsekwencje prawne i finansowe. Niestety listonosze nie wykonują swojej pracy w odpowiedzialny. Brak prawidłowego dostarczenia listów urzędowych według prawa jest uznawane za skutecznie dostarczone po kilku "próbach". W związku z tym czy istnieje możliwość pociągnięcia Poczty lub niekompetentnych listonoszy do odpowiedzialności, za brak dostarczenia przesyłki/listu/awiza pod właściwym adresem?
Oraz drugie kwestia gdy ktoś z mieszkańców osiedla znajdzie w skrzynce pocztowej list adresowany do sąsiada, wtedy prosiłbym o poinformowaniu o tym fakcie osoby do której adresowana jest ta przesyłka lub po prostu wrzucenie jej do odpowiedniej skrzynki. Najczęściej jest to adres z sąsiedniego bloku.
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 11:35    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

U nas zazwyczaj problem wyglądał tak, że mimo tego, że ktoś był w domu, w skrzynce lądowało automatycznie awizo. Raz list polecony był po prostu wrzucony do skrzynki (swoją drogą, ciekawe kto podpisał odbiór?)

Za to ostatnio nawet tego nie było - dopiero po napisaniu do nadawcy dostałem numer paczki, i na e-monitoringu okazało się, że paczka czeka w UP od 2 tygodni po 2 "nieudanych próbach doręczenia".

No najlepiej z tą pocztą nie jest, to fakt.
shoqnp 
   

Początkujacy


Wiek: 40
Dołączył: Pią Kwi 04, 2014 8:23
Posty: 8
Skąd: Lodz

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 14:09    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Ja takze ostatnio przenioslem poczte z 51B do 51C Smile
hanibal 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Wrz 24, 2013 23:33
Posty: 17
Skąd: lodz

PostWysłany: Śro Kwi 06, 2016 14:02    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Oby nie okazało się że nasza poczta działa podobnie

http://www.tvn24.pl/katowice,51/zawiercie-kurier-nie-dostarczal-przesylek-bo-bral-za-duzo-zlecen,633377.html
tola164 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Kwi 07, 2016 21:26
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 21:49    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Ja na dniach wysyłam pismo ze skargą do Poczty Głównej w Łodzi. Już trzecia przesyłka polecona wróciła do nadawcy z informacją, iż nie odebrałam jej w terminie, a skrzynka pusta - nie dostałam ani jednego awizo! Ostatni z nadawców obciążył mnie kosztami, jakie musiał ponieść za zwrot przesyłki, czego oczywiście będę wymagać od urzędu pocztowego. W mojej skrzynce znalazły się również dwa listy dla sąsiada z bloku obok. To jest po prostu szok!
bafflo 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Gru 20, 2014 14:02
Posty: 60
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 22:08    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

U nas jest podobnie. Ja wczoraj znalazłem list do sąsiada.
Galatea 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Pon Lis 09, 2015 21:50
Posty: 12
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 11:13    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Podpisuję się pod Państwa wypowiedziami : awizo pomimo obecności,kolejne awizo mimo, że przesyłka została odebrana, listy u sąsiadów. Od siebie dodam: 1. ze kilka razy zdarzyło mi się znaleźć pod drzwiami przesyłkę (opłaconą). Nie wątpię w uczciwość sąsiadów, ale przecież zdarz się, ze na klatce pojawiają się obce osoby i ktoś może "przytulić" moją przesyłkę.
2. pojawiłam się na poczcie z awizo ostatniego dnia, kiedy mogłam odebrać przesyłkę. Pani w okienku z rozbrajającą szczerością powiedziała, ze ona sobie już rozliczyła pocztę i trzeba było przyjść rano. Drodzy sąsiedzi nie dajcie się na to nabrać. jeżeli poczta jest czynna do 20, macie prawo odebrać przesyłkę ostatniego dnia nawet o 19.59.
juskol20 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Sie 04, 2013 8:43
Posty: 27
Skąd: Łódź, NP I

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 12:18    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Czy na wszystkich osiedlach Nowego Polesia pracuje ten sam listonosz? W mojej klatce na NP I nie ma tygodnia, aby na skrzynkach na listy nie była ustawiona korespondencja z adresami na ul. Pienistą, ale nr domów i mieszkań zupełnie odległe od naszych.
Przedwczoraj rano otrzymałam z Poczty Polskiej sms, że w tym dniu będzie dostarczona do mnie minipaczka. Ta sama wiadomość została przesłana drogą mailową. Cały dzień byłam w domu, do wieczora przesyłki nie było. Skorzystałam z polecanej przez PP opcji Śledzenie przesyłki. I dowiedziałam się z wpisu około godziny 17.50, że odbyło się Nieudane doręczenie przesyłki. Nikt do moich drzwi nie dzwonił, żadnego awiza w skrzynce nie było. Wczoraj od rana powtórzono cykl z sms i mailem. Tym razem przed godziną 16 pojawił się listonosz z minipaczką. Przesyłkę odebrałam, bo na nią czekałam. Ale oberwało mi się od listonosza, że za wolno podchodzę do domofonu. Ciekawe, jak on to ocenił, skoro przerwał dzwonienie, bo ktoś wychodząc z klatki wpuścił go. Niemiły gość, niestety. Chyba za karę pracuje.
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 18:05    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Wczoraj przenosiłem paczkę ze swojej skrzynki do 51A, bo była pomyłkowo wrzucona
adamldz 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sie 20, 2015 11:47
Posty: 23
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 11:41    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Mi ostatnio 2 dni z rzędu zdażyło się przenieść 2 listy + 3 razy avizo z 47 na 49A i następnego dnia 2 listy. W zeszłym tygodniu przytrafił się nawet list do 41B (a był w kaltce 47). Więc poczta nie błądzi już tylko w ramach osiedla, a nawet pomiędzy osiedlami ;/
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 15:12    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Tu macie adresy mailowe, m.in. do składania skarg. Podejrzewam, że otrzymanie w krótkim czasie kilku/nastu skarg na jeden rejon znacznie zwiększy priorytet tej sprawy.

http://www.poczta-polska.pl/kontakt/
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2016 12:41    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Hej, przypadkiem dowiedziałem się, że jest możliwość wypełnienia deklaracji na poczcie, dzięki której przy nieodebranej przesyłce poleconej (paczka/list) otrzymuje się SMSa o tym fakcie. Mało tego, widziałem tego SMSa na własne oczy, więc to działa Wink trzeba podać tylko jakich adresatów i jakiego adresu dyspozycja dotyczy. Plus oczywiście numer telefonu.

Na źle dostarczone zwykłe listy nie pomoże, ale pozwoli uniknąć zwrotu poleconego do nadawcy, jak listonosz nawali.

Pozdrawiam,
muti 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pią Sie 19, 2005 10:11
Posty: 140
Skąd: Banino

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2016 14:48    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

sochers napisał:
Hej, przypadkiem dowiedziałem się, że jest możliwość wypełnienia deklaracji na poczcie, dzięki której przy nieodebranej przesyłce poleconej (paczka/list) otrzymuje się SMSa o tym fakcie. Mało tego, widziałem tego SMSa na własne oczy, więc to działa Wink trzeba podać tylko jakich adresatów i jakiego adresu dyspozycja dotyczy. Plus oczywiście numer telefonu.

Taa, już 3 razy składałem kwity na powiadomienia o awizo na telefon. Nawet nie mam gdzie się odwołać, bo wszystkie Panie na pocztach mówią, że to centrala nawaliła. Owszem, mogę złożyć oficjalną skargę ale nie chce mi się. Może kiedyś sami to naprawią. Na szczęście polecone otrzymuję na tyle rzadko, że brak awizo na e-mail prawie mi nie przeszkadza Smile

Nie mniej jednak życzę powodzenia Smile

_________________
Pozdrawiam,
Marek
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2016 20:42    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

No to grubo Laughing ja niemniej spróbuję, jak mam na pewno nie dostać awizo jak ostatnio, a może dostać smsa, to jednak wybieram to z większym prawdopodobieństwem "sukcesu" Cool

Chociaż w sumie kiedyś tak czekałem na smsa o możliwości odbioru paczki na poczcie. Też "centrala zawaliła". Mam wrażenie, że to że coś ktoś na poczcie zawalił to stan wyjściowy Wink
hanibal 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Wrz 24, 2013 23:33
Posty: 17
Skąd: lodz

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 15:05    Temat postu: Re: Źle działająca poczta

Widzę, że poczta pomimo składania skarg na piśmie (email'owo), nawet nie razy nic odpowiedzieć.Sad
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama