portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » NP III jaki dostawca internetu?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

NP III jaki dostawca internetu?

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
domo87 
   

Nowy na forum


Wiek: 37
Dołączył: Śro Sty 07, 2015 9:25
Posty: 2
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Sty 07, 2015 9:30    Temat postu: NP III jaki dostawca internetu?

Witam

Chcialbym sie zapytać jaki będzie do wyboru internet na np 3?

Dzwonilem do toya mowia ze nie maja podlaczen, puszki w bloku sa?

prosze obodpowiedz.
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Śro Sty 07, 2015 22:00    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

NP3 czy NP3B (czyli de facto 4?)

Na NP3 jest Toya (Tfu!). A jak nie potrzebujesz dużych pakietów danych, to ja będę zmianiał na Play - z ofertą online, tylko SIM kosztuje 30 PLN/m-c, umowa na 18 miesięcy, 20GB pakiet + 5BG gratis za zamówienie przez Internet, a jak potrzbujesz więcej, to nastepne 25GB jest za 10 PLN. Więc masz w sumie 50GB za 40 PLN. Do tego trzeba dokupić modem i router - ten standardowy modem co dają w Play i router LTE TP-Link = 300 PLN - i tak o niebo lepiej, niż kupując w Play z modemem, a gdzie router do tego? Cool
domo87 
   

Nowy na forum


Wiek: 37
Dołączył: Śro Sty 07, 2015 9:25
Posty: 2
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 9:47    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Twoim zdanuem lepiej nie ue brac Toya?


W play jest oferta za 69zl modem bez limutu danych lte lub za 79 router bez limitu danych

i teraz nie wiem co wybrac?

co myslisz o tych ofertach
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 11:20    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Te oferty "bez limitu lte" są czasowe Smile pytanie, czy Ci tyle danych i LTE bez limitu potrzebne, bo zasięg 3G tutaj jest.

A Toya? Mam znajomych zadowolonych z niej. Ja nie jestem - i to mało powiedziane. Mam wrażenie że jest firmą wyrosłą z garażu i wiele rozwiązań ma takich, które mogły działać jak świadczyli usługi dla 300 osób, a teraz skala działalności daleko wyprzedza ich możliwości techniczne.

Przykład - wchodzę na eboa (ichnie biuro obsługi online), żeby sprawdzić ile transferu zużyłem w poszczególnych miesiącach. Widzę obrazek z wykresem za bieżący miesiąc. Szukam wcześniejszych - nie ma. Dzwonię na infolinię, przełączyli mnie do serwisu. Tłumaczę serwisantowi co chcę, a ten do mnie - nie przechowujemy takich danych, WIE PAN ILE TO MIEJSCA NA SERWERZE ZAJMUJE? Rotfl a jako abonent Play mam te dane w Play24 na zawołanie, ot, taka różnica.

12 miesięcy posiadania netu w i TV w Toya - średnio 1-2x tygodniowo następuje pad jednego i drugiego, plus drugie tyle padów samego netu. Jak już się dodzwonię na infolinię, to dostaję info - to pewnie router, u nas działa Smile Helpdesk mailowy nie działa - odpisują po 2 dniach i kierują na infolnię Very Happy no dramat - ja mając klienta który tyle razy zgłasza reklamacje to nawet dla spokojnego sumienia wysłałbym technika. Ale po co

Cool
Szumilas 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Sty 09, 2015 11:31
Posty: 1
Skąd: NP2

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 11:33    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Proponuje zapytać w Netii i Dialogu. Na NP2 sa gniazdka Toya ale zarowno dialog jak i netia podlaczaja internet i tv. Byc moze u Was tez.
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 12:28    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

My na razie głosujemy jako wspólnota nt. wpuszczenia innego operatora, więc jeszcze chwilę zejdzie Zły
Santor 
   

Nowy na forum


Wiek: 50
Dołączył: Pią Sty 30, 2015 13:11
Posty: 4
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 13:17    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Kurcze, ja jestem podłączony pod TOYA, od roku mam u nich neta i nie narzekam. Internet działa dobrze, raz była sytuacja, że był wstrzymany przepływ danych, ale coś na linii robili. No cóż, niektórzy mają wymagania i... WYMAGANIA Hyhy
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 0:45    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Mam dwa wymagania:
1. Ma działać...
2. ...stabilnie

Toya w moim odczuciu tego nie spełnia w żaden sposób. Pomijając chałupnicze podejście w obsłudze Klienta.

Wczoraj rozwiązałem z nimi umowę na net, nawet groźba kary umownej (90 PLN, nie zamierzam płacić) mnie nie powstrzymała Smile

Toya to ZUO Smile
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 13:52    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Oj już nie hejtuj socher. Umnie toya działa już od roku bez zarzutu. Nie przewierciłeś sobie kabla przypadkiem, tak jak ostatnim razem rurkę od wody? Wink Router też może być przyczyną albo wadliwy modem... A skoro masz fakapy jednocześnie TV + net to kabelek radził bym sprawdzić w pierwszej kolejności...
juskol20 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Sie 04, 2013 8:43
Posty: 27
Skąd: Łódź, NP I

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 14:00    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Ja mam umowę (trójpak) podpisaną z Toya od prawie 3 lat. Nie tylko nie mam zastrzeżeń, ale wręcz jestem zadowolona. W poprzednim mieszkaniu miałam innego dostawcę internetu - potrafię porównać.
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Pon Lut 02, 2015 13:29    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Michał, To nie hejt, tylko subiektywny customer feedback Smile jeden niezadowolony klient gorzej robi firmie niż pięćdziesięciu zadowolonych - a ja jestem MEGA niezadowolony, i będę to wszem i wobec głosił, żeby każdy kto się zdecyduje na Toyę wiedział, że MOŻE mieć takie problemy jak ja.

I nie, nie przewierciłem kabla Very Happy Krzaczy się samo zresztą, na dwóch routerach, a dodatkowo jak podłączam kabel bezpośrednio z ichniego modemu - też nie ma. Ja im mówię, że nie działa, oni, że jest ok Smile

Zresztą, jakby im zależało, to by chociaz montera przysłali, żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok po ich stronie. Ale ja dostaję odpowiedź "u nas działa, to pana router" Very Happy

Gratuluję Wam, że wam działa stabilnie, i zazdroszczę szczerze Very Happy
witek_1980 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 22:56
Posty: 58
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 22:14    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Trochę to kwestia nastawienia.
Ja miałem podobny problem - ale z TV. Oni mówili, że jest ok, a u mnie połowa kanałów śnieży jak za komuny w trakcie burzy.
Pogadałem, wytłumaczyłem - przyszedł miły Pan Monter, posprawdzał, powiedział że jest ok - a umnie nadal połowa kanałów śnieży.
Pogadaliśmy jeszcze i Pan Monter wypytał jak są poprowadzone kable. Przyszedł następnym razem ze specjalnym urządzeniem, posprawdzał. I jak się zaczęliśmy zastanawiać i szukać, to okazało się, że poprzednim właścicielom mieszkania "fachowiec" połączył kable TV w ścianie... ręcznie.
I Pan Monter wymienił złączkę - i nawet pieniędzy za naprawę nie wziął.

Sądząc z Twoich wypowiedzi, wnioskuję, że zgłaszasz reklamacje i rościsz pretensje - spróbuj potraktować ludzi w Toya po ludzku - może jednak pomogą, bo zapewniam z mojego doświadczenia, że są bardzo chętni do pomocy.

Poproś, żeby przysłali montera z urządzeniem do monitorowania sygnału sieci. Jeżeli następuje spadek mocy sygnału są w stanie określić na którym metrze kabla (od urządzenia) jest uszkodzenie. To powinno pomóc w zlokalizowaniu usterki
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Pią Lut 06, 2015 18:35    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Witek,

Moje nastawienie naprawdę wytrzymało długo, konkretnie 14 miesięcy Smile Zresztą to nie ja jako Klient powinienem mysleć za ich obsugę Klienta, co mogło się u mnie spieprzyć w kablach, zlituj się Very Happy

Zresztą, nie składałem reklamacji, totalnie na luzie dzwoniłem i pisałem (jak nie mogłem się dodzwonić Zdegustowany ), że "mi nie działa" (czyt. luźne zgłoszenie usterki). U nas działa, czyli wina leży u Pana, dziękuję Smile Czy mogę w czymś jeszcze pomóc? Very Happy

Smile
DamianNP2 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Czw Cze 20, 2013 13:30
Posty: 32
Skąd: NP 2

PostWysłany: Sob Lut 07, 2015 11:33    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Mam tv i internet w toya i wszystko działa bez zastrzeżeń Smile
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Śro Lut 18, 2015 13:55    Temat postu: Re: NP III jaki dostawca internetu?

Znalazłem na telefonie filmik z tym, jak u mnie czasem wygląda sygnał HD TV z Toya Smile http://youtu.be/VYPHCpk54Ao Smile u nich działa Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama