portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » ATAL mieszkania z wykończeniem czy bez
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ATAL mieszkania z wykończeniem czy bez

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
tomekpablo 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Nie Sty 19, 2014 18:10
Posty: 4
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Wrz 13, 2014 22:26    Temat postu: ATAL mieszkania z wykończeniem czy bez

Witajcie mieszkańcy Nowego Polesia,

Proszę Was o pomoc i będę wdzieczny za wszystkie odpowiedzi na forum lub na priv.

Stoję właśnie przed dylematem czy podpisać umowę z Atalem na mieszkanie z wykończeniem czy bez. Jakie są wasze opinie nt. temat? Warto czy nie?
Jeżeli nie warto to możecie polecić fachowców którzy robili Wam łazienkę bo ona właśnie stanowi dla mnie największy problem w wykończeniu. W kładzeniu paneli i malowaniu nic trudnego więc sobię poradzę.

Pozdrawiam
Tomek
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 9:32    Temat postu: Re: ATAL mieszkania z wykończeniem czy bez

Cześć, musisz się zastanowić:

1. Co dokładnie chcesz zrobić w mieszkaniu - i ogarnąć temat kosztów robocizny i czasu pracy jakbyś robił sam/ekipą
2. Rzuć okiem na to co oferuje Atal - jak Ci się matariały spodobają, i koszt będzie ok, i jak zrobią takie przeróbki jak chcesz, to czemu nie? A jak spartolą, to wiesz, gdzie ich szukać żeby robili poprawki Wink

My się zastanawialiśmy czy nie wziąć gotowca, ale jak masz do wyboru np. 5 rodzajów płytek (Atal), a xxx rodzajów (wszystkie markety i hurtownie budowlane) to wybór przemawia raczej za stanem developerskim, i takie wzięliśmy.

Pzdr,
Twardy7 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Sty 07, 2013 12:56
Posty: 10
Skąd: Łódź/Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 2:31    Temat postu: Re: ATAL mieszkania z wykończeniem czy bez

Zależy co dla kogo jest ważne. Na pewno wykończenie Atalowskie nie będzie najwyższych lotów jakościowych. Sam jestem w posiadaniu wykończonego przez nich mieszkania ale ku temu rozwiązaniu przekonała mnie jedynie kwestia finansowa. Różnica między mieszkaniem surowym a wykończonym wynosiła 300 zł na metrze więc przy dwóch pokojach wyniosła ok 15 tys. W tej cenie mam podłogi, drzwi, łazienkę, ściany. Wiadomo jakość nie najwyższa, nawet w trakcie rozmów z ekipą która mi robiła mieszkanie (bardzo spoko ludzie) pokazywali mi jakie krzywe płytki II kategorii dostają itp. Niestety jak ma być coś tanie to nie będzie najlepsze ale póki co wszystko się trzyma kupy, nic nie odpada ani się nie psuje. A w tej cenie (15 tyś) nie dałbym rady wykończyć mieszkania. Niestety z branżą budowlaną mam wspólną jedynie skrzynkę narzędziową więc musiałbym wziąć ekipę a ta pewnie skasowałaby lwią część tej kwoty. Poza tym ceny wykończenia które udało mi się sprawdzić na rynku (kabina z brodzikiem 2 tyś, umywalka z szafką i sedes ponad 1 tyś, komplet drzwi ponad 2 tyś) pokazuję również że trudno zrobić wykończenie tak tanio. No i wprowadzasz się do gotowego a nie płacisz czynsz ileś czasu i dłubiesz.
Dużo do przemyśleń ale jeśli zależy Ci na czasie, kasie i wygodzie to wykończone na pewno jest dobrym pomysłem.
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 13:01    Temat postu: Re: ATAL mieszkania z wykończeniem czy bez

O ile dobrze pamiętam, to wykończenie lux rok temu było za +400, teraz jest +500, a tylko w tym pakiecie był jakiś wybór (sensowniejszy, ale bez szału). Więc przy mieszkaniu 50m2 to już jest 25000 w wersji lux. Plus to co wytargujesz na cenie mieszkania Smile i zaczyna się robić kwota, za którą można zrobić coś sensownego z wykończeniem.

A kloszto i czas jest też poniekąd funkcją tego czy wiesz co chcesz i czy wszystko masz wybrane. I czy nie burzysz połowy mieszknia Wink

Bo jak gość Ci w piątek powie, że właśnie skończył łazienkę, a od poniedziałku może kłaść panele, a Ty nie masz pojęcia jakie, to znacznie się przedłuży, bo on akurat przypadkiem ma inną fuchę Wink a jak wchodzą do Ciebie, wszystko wybrane, gotowe, wiadomo co gdzie, to siedzą i robią (czasem Smile )
TuMichal 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Sob Mar 08, 2014 13:36
Posty: 144
Skąd: Łódź, NPIII

PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 11:56    Temat postu: Re: ATAL mieszkania z wykończeniem czy bez

Przy poprzednich cenach wykończeń (200/300/400) po prostu nie opłacało się kupować mieszkania w stanie developerskim, bo nawet w opcji podstawowej za 200 zł m2 naprawdę nie dałoby się tego zrobić sensowymi materiałami (a te w ofercie były ok). Sam ATAL zresztą zdawał sobie sprawę i proponował upust na cenie mieszkania w stanie surowym (jeśli dobrze pamiętam sami zaproponowali 50 z m2 taniej na metrze). Od tamtego czasu ceny wykończeń niestety zdrożały o 100 zł no i ceny samych mieszkań na NPIIIB też są droższe w stosunku do NPIII... więc sam nie wiem co teraz bym zrobił, może nie brałbym w ATAL'u Wink
gummie 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 25, 2019 18:48
Posty: 2
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 19:08    Temat postu: Re: ATAL mieszkania z wykończeniem czy bez

Zanim ktoś się zdecyduje na zakup mieszkania z wykończeniem proponuje przeczytać mój wpis, niestety jakość Atala pozostawia wiele do życzenia, a w przypadku mojej łazienki, jest to jedna wielka katastrofa
https://www.wykop.pl/link/4847069/mieszkanie-pod-klucz-fuszerka-dewelopera/
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama