portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Dziki
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Dziki

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sonsiat 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 13:57
Posty: 143
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 10:59    Temat postu: Dziki

Polecam osobom chodzącym z pupilami na spacer w te brzózki miedzy osiedlem a Policją trzymać je na smyczy, zwłaszcza mniejsze. Wczoraj Natknąłem się na watahę dzików - jakieś 7-8 sztuk. Locha z warchlakami i coś jeszcze. Dziś rano widać było że w nocy urzędowały pod samą budową czwórki.
martynique82 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Sob Wrz 29, 2012 17:14
Posty: 10
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Sty 01, 2014 12:08    Temat postu: Re: Dziki

Dokładnie. My wczoraj wieczorem (31.12) też widzieliśmy całą watachę dzików przechodzących przez ulicę w stronę brzózek. Trzeba uważać, bo widok niesamowity, ale bezpieczeństwo najważniejsze. Jak nocne spacerki, to raczej nie w stronę ulicy Płockiej. Pozdrawiam noworocznieSmile
Voice85 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Wrz 24, 2013 20:40
Posty: 13
Skąd: Łódź - Polesie

PostWysłany: Śro Sty 01, 2014 18:42    Temat postu: Re: Dziki

Ja jadąc samochodem po płytach o mało co nie potrąciłem sarny Smile
arciek 
   

Stały bywalec


Wiek: 64
Dołączył: Śro Paź 31, 2012 18:58
Posty: 85
Skąd: NP

PostWysłany: Śro Sty 01, 2014 21:45    Temat postu: Re: Dziki

martynique82 napisał:
Dokładnie. My wczoraj wieczorem (31.12) też widzieliśmy całą watachę dzików przechodzących przez ulicę w stronę brzózek. Trzeba uważać, bo widok niesamowity, ale bezpieczeństwo najważniejsze. Jak nocne spacerki, to raczej nie w stronę ulicy Płockiej. Pozdrawiam noworocznieSmile



To jest ulica Plocka a nie Płocka.
juskol20 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Sie 04, 2013 8:43
Posty: 27
Skąd: Łódź, NP I

PostWysłany: Śro Sty 01, 2014 23:22    Temat postu: Re: Dziki

Franciszek Plocek, ps. Słowik (ur. 31 października 1894 w Łodzi, zm. 23 października 1980 tamże); polski działacz niepodległościowy, rolnik, polityk, poseł na Sejm i senator w II RP.

Ale nawet w wykazie ulic łódzkich nie odróżniają ulicy Płockiej od ulicy Plocka. Jest tylko Plocka, którą ulicę zatem autor miał na myśli?
sonsiat 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 13:57
Posty: 143
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 15:59    Temat postu: Re: Dziki

To ja chyba na inny spis patrze bo rozrózniaja na Płocką ustanowioną w 45 roku i Plocka z 2007/2008 - http://mak.wimbp.lodz.pl/index.php/bazy-bibliograficzne/ulice-lodzi.html
martynique82 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Sob Wrz 29, 2012 17:14
Posty: 10
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 20:15    Temat postu: Re: Dziki

Tematem przewodnim są dziki i bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla.A nie nazwa ulicy. Ale ok.Jest to ulica Plocka,mój błąd.
Tommy87 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 17:22
Posty: 67
Skąd: W-wa / Łódź

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 10:27    Temat postu: Re: Dziki

Dzik jest dziki, dzik jest zły....

A tak serio to: uważajcie jeżdżąc autem - mój znajomy miał sytuację że potrącił sarnę w terenie zabudowanym i jak się okazało nikt nie zapłacił mu za naprawę - nadleśnictwo uchyliło się że nie przeprowadzało odstrzału zwierząt a wtedy tylko bierze odpowiedzialność za zwierzęta dzikie w miastach.

Nie wiem jak to jest - ale tak jak mówię lepiej uważać na siebie i zwierzęta Smile
aguti1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Sty 07, 2014 20:34
Posty: 18
Skąd: NPII

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 20:59    Temat postu: Re: Dziki

witam, na początku października idąc w stronę lotniska "naszym" chodnikiem
po godz. 20.00, zobaczyliśmy z lewej strony dużego dzika, w chaszczach było dużo hałasu i pisku, przejechał samochód i dzik uciekł. My poszliśmy dalej. Wracając już czułam się dziwnie a gdy zobaczyłam ponownie dużego dzika z prawej strony stan się nasilił. Zwolniliśmy, za tym dużym pojawił się następny.
Stanęliśmy cichutko, jakieś 12-15m od nas z prawej strony na lewą z odchyleniem w naszą stronę, co spowodowało, że zapomniałam oddychać, ruszyły dziki : 4 duże, dorosłe a następnie 21 sztuk ślicznych warchlaków,
na końcu był jeden dorosły, który wyraźnie pilnował maluchów, może locha ?!
Razem 26 sztuk ! Staliśmy oczom nie wierząc. Widok był przepiękny i nawet trochę wzruszający, jak wycieczka z przedszkola Smile ale one gdzieś muszą tu mieszkać, wystarczy zobaczyć okolicę - bardzo napowietrzone trawniki !
Faktycznie, trzeba uważać Smile
sonsiat 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 13:57
Posty: 143
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 03, 2014 20:01    Temat postu: Re: Dziki

Dziki już pewnie wszystkim spowszedniały, ale mamy nowość! Very Happy W zeszłym tygodniu między Policją a NP III kręciła się klępa. Przeszła przez tory do Maratońskiej, po czym zawróciła i gdzieś się zaszyła.
sochers 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 22, 2013 12:33
Posty: 193
Skąd: Łódź, NP3, bud J :)

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 9:09    Temat postu: Re: Dziki

To ja ją widziałem dziś rano w krzaczorach na Zamiejskiej niedaleko Spartańskiej Cool próbowałem się podkraść i zrobić zdjęcie, ale biorąc pod uwagę moje umiejętności skradania się, to może by mi się udało jakby stała koło startującego Boeinga Laughing
Cedrix 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Paź 11, 2012 8:37
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 16:51    Temat postu: Re: Dziki

W ubiegłym tygodniu w czasie spaceru z psem stadko dzików było dość agresywne, musiałem uciekać. Uważajcie szczególnie późnym wieczorem. Polecam zdjęcia w artykule:

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/dziki-w-lodzi-buszuja-poblizu-lotniska-zdjecia,2457989,artgal,t,id,tm.html#9797dd337406b479,1,3,9
Nowy_NPIII 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 29, 2013 20:31
Posty: 56
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 18:00    Temat postu: Re: Dziki

Jako ciekawostka - kilka razy zdarzyło nam się gościć pod płotem naszego ogródka całkiem sporego lisa Smile
A gdy wprowadziliśmy się na osiedle - jako jedni z pierwszych mieszkańców - pod płot podchodziło, stado (3-4) saren Smile
sonsiat 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 13:57
Posty: 143
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 19:01    Temat postu: Re: Dziki

Dzisiaj przed południem stado dzików zaatakowało psa znajomej jak spacerowała po tych nieużytkach między NP3 a policją. Pies ma zmiażdżoną łapę, weterynarz będzie próbował to składać ale mówi że trzeba się liczyć z amputacją. Jak znajoma próbowała psa ratowac to jeden z dzików ruszył prosto na nią ale w ostatniej chwili się zatrzymał. Mówi ze szczęście w nieszczęściu że poszła z psem sama a nie puściła go z dzieckiem.
patrze.i.widze 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 29, 2015 20:53
Posty: 51
Skąd: Łódź-Polesie-Pienista

PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 20:47    Temat postu: Re: Dziki

W okolicach osiedla trzeba uważać tak naprawdę z każdej strony, mnie z kolei zdarzało wycofać się ze spaceru z psem, ale od strony falistej, bo w tych krzakach między falistą o torami również buszują.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama