portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MoniaNP3 
   

Bywalec


Wiek: 64
Dołączył: Czw Maj 08, 2014 12:10
Posty: 29
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Pią Maj 15, 2015 10:57    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Trują nas. Skażenie biologiczne. Znowu okropny smród wypuszczany do atmosfery w godzinach nocnych z powodu wadliwej instalacji odgazowania gazów składowiskowych.
Ponad 30 pracowników wysypiska śmieci zatruło się. Trafili do szpitala. Poniżej artykuł z województwa dolnośląskiego:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Ponad-30-pracownikow-wysypiska-smieci-zatrulo-sie-Trafili-do-szpitala,wid,17539847,wiadomosc.html?ticaid=114de2

TOMIGO 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 03, 2013 20:38
Posty: 16
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 6:23    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Okropny smród z piątku na sobotę. Dosłownie nie można było otworzyć okna. Wiele osób spędzających wieczór w ogródkach bardzo szybko zakończyło biesiadowanie - nie dało się wysiedzieć. Nie wspominając o strasznym bólu głowy.
koso84 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Paź 03, 2013 14:41
Posty: 6
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Maj 20, 2015 11:12    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Oczywiście wczoraj (19.05) po 23:00 ponownie było czuć piękny zapach z wysypiska, nie omieszkałem zadzwonić do WIOSiu i zgłosić ten fakt.
mat1985 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 18, 2013 11:45
Posty: 10
Skąd: NPII

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 10:21    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Od klilku dni znowu problem bardzo się nasilił. Wczoraj, a w zasadzie dzisiaj w nocy fetor był tak silny, że aż zatykało. Niestety telefon alarmowy WIOS, który wcześniej był podawany nie jest odbierany (mimo parokrotnych prób dodzwonienia się a podobno miał być całodobowy).

Nawet w czasie gdy na naszym osiedlu smród jest niewyczuwalny wystarczy przejść się pomiędzy składowiskiem a siatką zabezpieczającą pas lotniska - tam ten sam smród można wyczuć prawie zawsze...
dlugi248 
   

Zaglądajacy


Wiek: 32
Dołączył: Sob Cze 20, 2015 8:12
Posty: 16
Skąd: Pabianice

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 16:14    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

ja tam nic nie czuje a spie przy otwartym oknie, chyba niektorzy sa przewrazliwieni.
MoniaNP3 
   

Bywalec


Wiek: 64
Dołączył: Czw Maj 08, 2014 12:10
Posty: 29
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 6:53    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Pan nie czuje bo Pan lobbuje deweloperowi – wiadomo, że jest to nie na rękę firmie Atal rozpowszechnianie, że mieszkańcy osiedli NP są podtruwani i źle się czują.
22.07.2015 godzina 4.40 odór z uszkodzonej instalacji odgazowania składowiska balastu nie do zniesienia powodujący wymioty i ból głowy.
Nowy_NPIII 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 29, 2013 20:31
Posty: 56
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 8:56    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Pewnie i ja zaraz zostanę posądzony o lobbowanie na rzecz dewelopera ale od dłuższego czasu przyglądam się tej dyskusji i muszę stwierdzić, że odkąd mieszkamy na osiedlu - a byliśmy jednymi z pierwszych lokatorów - nigdy nie zdarzyło mi się czuć przykrych zapachów o których piszecie.
Nie twierdzę, że ich nie ma być może to kwestia umiejscowienia mieszkania...
mat1985 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 18, 2013 11:45
Posty: 10
Skąd: NPII

PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 9:00    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Pytanie czy to, że nie czuje Pan tego smrodu powoduje, że nie interesują Pana zupełnie konsekwencje jakie może nieść dla zdrowia wdychanie tego czegoś czymkolwiek to jest? Rozumiem, że gdyby nie czuł Pan smaku to zdecydowałby się zjeść coś co potencjalnie może zaszkodzić?

Niektórzy mogą nie czuć pewnych zapachów wogóle, inni mogą mieć zamknięte okna, jeszcze inni potrafią wmówić sobie, że coś im nie przeszkadza tylko po to żeby mieć święty spokój. Ja wychodząc rano do pracy od kilku dni przechodząc po osiedlu NPII wyczuwam jeszcze smród zarówno na swojej klatce jak i po wejściu do klatki drugiego budynku gdzie mam garaż - rano na zewnątrz rzeczywiście już nie czuć, ale po nocnym truciu odór pozostaje.

pytanie czy ktoś dla oszczędności wyłącza system odgazowujący, czy instalacja jest zepsuta i do tej pory nie naprawiona (mimo zapewniania nas po przeprowadzonej kontroli, że tak się staie), czy może ktoś zrobił jakiś duży przekręt przyjmując dofinansowanie z Uni/Państwa na system odgazowujący a kupił jakiś bubel małowydajny przytulając kasę do swojej kieszeni?
Nowy_NPIII 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sty 29, 2013 20:31
Posty: 56
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 9:13    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Proponuj zacząć czytać posty ze zrozumieniem - pisząc, że od dłuższego czasu przyglądam się temu tematowi oznacza, że interesuje się nim. Natomiast gorszego porównania nie można było napisać (...)Rozumiem, że gdyby nie czuł Pan smaku to zdecydowałby się zjeść coś co potencjalnie może zaszkodzić?(...)
Idąc twoim tropem myślenia - rozumiem, że jak czujesz ten "odór" to wyprowadzisz się z osiedla?!? Tak, jest to tak samo irracjonalne stwierdzenie.
mat1985 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 18, 2013 11:45
Posty: 10
Skąd: NPII

PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 9:59    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

pisaliśmy post w miarę równocześnie (przynajmniej jak zacząłe go pisać nie widziałem Twojego posta), odnosiłem się do postu dlugi248 Porównanie może na wyrost, chodziło mi o to, że tak na prawdę nie wiemy co wisi w powietrzu i czym to może grozić - to mnie martwi.

Akceptuję również fakt, że ktoś może tego nie czuć - wydaje mi się, że z zapachami może być jak z dźwiękiem i nie każdy musi odbierać całe jego spektrum.

Absolutnie nie mam zamiaru wyprowadać się z osiedla, jednak kupując je nie byłem świadom wielkości tego problemu. Anyway, sprawa zgłoszona do WIOS po raz kolejny ale akurat w tym tygodniu pani, która nadzoruje sprawę jest na urlopie...
gosista 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Wrz 25, 2013 10:21
Posty: 40
Skąd: NP3

PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 10:45    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Intensywność fetoru jest ściśle zależna od umiejscowienia bloku oraz pietra na którym znajduje się mieszkanie. Zdecydowanie zawsze najsilniej wyczuwamy go bliżej Pienistej. U nas w mieszkaniu czuliśmy go może raz czy dwa a mieszkamy już dwa lata. Okna nocą otwarte na oścież i nic nie czuć. A wierzcie mi kto jak kto ale kobieta w ciąży zdecydowanie by to wyczuła Razz
Nie wiem czy ktoś też zaobserwował drugi problem. Między osiedlami NPI i NPII właściwie zawsze śmierdzi (konkretnie chyba przy drugiej latarni od NPI) i nie jest to ten sam fetor co ze składowiska. Możliwe że przy niekorzystnych warunkach zapachy te się nakładają i dodatkowo potęgują, co pewnie najbardziej dokucza mieszkańcom pierwszych bloków na NPII.
dlugi248 
   

Zaglądajacy


Wiek: 32
Dołączył: Sob Cze 20, 2015 8:12
Posty: 16
Skąd: Pabianice

PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 15:37    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Zgadzam sie z "gosista" wszystko zalezy gdzie sie mieszka, ja mieszkam blizej Falistej i moze dlatego nie odczuwam zadnych nieprzyjemnych zapachow
Katar23 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lip 30, 2015 19:18
Posty: 5
Skąd: łódź

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 19:24    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Kurde, Ludzie, jak można nie czuć tego smrodu???!!! Chyba że się ma walnięte powonienie... albo mocny sen. Mnie ten smród budzi w nocy i muszę wstawać, żeby okna zamykać. Masakra...
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 21:00    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Zgadzam się z Katar23. Ten kto twierdzi, że nie czuje po prostu kłamie. Dlaczego ? - nie wiem. Ostatnio czuć ten odór codziennie w godzinach nocnych i rannych. Boli głowa i mdli na wymioty. Także wstaje i zamykam okno. Ludzie zróbmy coś z tym bo szkoda zdrowia naszego i naszych dzieci.
MoniaNP3 
   

Bywalec


Wiek: 64
Dołączył: Czw Maj 08, 2014 12:10
Posty: 29
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 21:14    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Trują nas. Skażenie biologiczne. Znowu okropny smród wypuszczany do atmosfery w godzinach nocnych z powodu wadliwej instalacji odgazowania gazów składowiskowych.
Ponad 30 pracowników wysypiska śmieci zatruło się. Trafili do szpitala. Poniżej artykuł z województwa dolnośląskiego:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Ponad-30-pracownikow-wysypiska-smieci-zatrulo-sie-Trafili-do-szpitala,wid,17539847,wiadomosc.html?ticaid=114de2
Odpowiedz do tematu Strona 8 z 10 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama