portal osiedli, dzielnic i miast

Łódź Nowe Polesie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Polesie - sprawy osiedlowe » Forum » Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Wrz 25, 2013 22:40    Temat postu: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Witam sąsiadów.
Od pewnego czasu w godzinach popołudniowych pojawia się w powietrzu bardzo intensywny dusząco - szczypiący smród na osiedlu. W dniu dzisiejszym około godziny 18 znów się pojawił ten fetor i był tak intensywny że powodował mdłości i ból głowy.
Czy ktoś z sąsiadów wie co to jest i skąd dolatuje?
Pozdrawiam.
wiadrus 
   

Początkujacy


Wiek: 45
Dołączył: Śro Cze 29, 2011 18:08
Posty: 9
Skąd: Nowe Polesie

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 22:29    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Sortownia odpadów....radzę się do tego przyzwyczaić.....
Autochthon 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Lut 21, 2013 20:16
Posty: 50
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Paź 02, 2013 21:24    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Hmmm... To ciekawe, bo mieszkam tu prawie dwa lata i nigdy nic takiego nie czulem na osiedlu oO
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 9:43    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Witam,
przykry zapach był najbardziej wyczuwalny od strony zachodniej NP3, ze względu na jego intensywność nie wydaje mi się żeby pochodził z sortowni odpadów.
Odnosiłem wrażenie, że był to zapach chemikaliów rozlanych na obszarze pomiędzy Komendą a NP3.
Na szczęście do dnia dzisiejszego smrodek się nie powtórzył.
Pozdrawiam.
TOMIGO 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 03, 2013 20:38
Posty: 16
Skąd: Łodzi

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 12:39    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Witam,

tak najprawdopodobniej wiem. Sugerując się wpisami w komentarzach na stronie link: http://www.expressilustrowany.pl/artykul/831351,na-retkini-cuchnie-ale-co-nikt-sie-nie-przyznaje-do-brzydkich-zapachow,id,t.html?cookie=1
pod wieczór przespacerowałem się (spotykając „miłe” dziki i lisa na swojej drodze Shocked ) w stronę segregowni śmieci. Były tam otwarte wrota – od ulicy Ikara, od strony ogrodzonego domu jednorodzinnego. Smród był tak bardzo intensywny, że musiałem opróżnić żołądek z wcześniej zjedzonej obiadokolacji górną drogą oddechową. Podkreślenia wymaga fakt, że nie był to smród śmieci a fetor „wodorowo-chlorowo-chemiczny” – nie do wytrzymania. Być może segregownia stosuje jakieś chemiczne substancje do oczyszczania a następnie pozbywając się ich wpuszcza je do kanalizacji. Z informacji od przyjaciół wynika, że odór obejmuje obszar o wiele większy. Podobnież już od przejazdu PKP na Sanitariuszek jest bardzo wyczuwalny aż po nową trasę S14, a także na Popiełuszki, al. Wyszyńskiego, aż do Obywatelskiej. Jak tak dużej będzie Sad Sad Sad to się wyprowadzę !!!
witek_1980 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 22:56
Posty: 58
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 22:49    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Witam
Jakoś przegapiłem ten wątek, cieszę się, więc że dyskusja się ponawia.
Potwierdzam, że smród nie był tu od zawsze - mieszkam tu od początku 2010 i kiedyś tego smrodu nie było w ogóle.

Jest to uciążliwe, czytając niektóre wypowiedzi - być może szkodliwe. Przyzwyczajenie się nie wchodzi w grę. Mam nadzieję, że są jakieś przepisy mówiące o tym, że w sąsiedztwie budynków mieszkalnych nie można prowadzić uciążliwej działalności.

Czy wiecie kto może kontrolować takie rzeczy?
Do kogo się zwrócić o pomoc?
Czy Zarządy Wspólnoty NP1, NP2, NP3 podjęły jakieś działania?
gajowa_marucha 
   

Nowy na forum


Wiek: 49
Dołączył: Wto Sty 07, 2014 23:24
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 23:28    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Witam,
Jako, że jestem w trakcie szukania mieszkania na Retkinii, moją uwagę przyciągnęła oferta Nowego Polesia IIIb. Zaniepokoiły mnie tylko te doniesienia o przykrych zapachach odczuwanych na osiedlu. Czy te zapachy pojawiają się często czy to tylko jednostkowe przypadki? Czy ostatnio problem się nasilił? Skąd mogą się pojawiać- sortownia? oczyszczalnia?
qubiak 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 08, 2013 20:52
Posty: 52
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Sty 08, 2014 7:14    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

W mieszkaniu regularnie zaczęliśmy przebywać od sierpnia (remont) a od listopada mieszkamy. Fetor pojawił się dwa razy. Nie był jakiś uciążliwy. Raczej po wyjściu na osiedle Padało panie "czy cos tu śmierdzi" ale szczerze mówiąc po przeczytaniu artykułu z linku wyżej zaczynam się martwić jak to będzie w upalne dni.
juskol20 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Sie 04, 2013 8:43
Posty: 27
Skąd: Łódź, NP I

PostWysłany: Śro Sty 08, 2014 10:18    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Mieszkam na NP I prawie 3 lata. Na szczęście ani razu nie poczułam tego "zapachu". Wprawdzie od godz. 8 do 18 byłam poza domem, ale soboty i niedziele nie pracowałam, urlopy spędzałam w domu.
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Sty 08, 2014 11:04    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

qubiak pisze: "Fetor pojawił się dwa razy", juskol20 pisze: "Mieszkam na NP I prawie 3 lata. Na szczęście ani razu nie poczułam tego "zapachu". Wprawdzie od godz. 8 do 18 byłam poza domem, ale soboty i niedziele nie pracowałam, urlopy spędzałam w domu".

Szanowni sąsiedzi, nie jest to prawda. Fetor pojawia się systematycznie i jest bardzo dokuczliwy. Także w dniu wczorajszym był wyczuwalny, może nie tak intensywnie jak np. w wigilie 24 grudnia. Nie mam pojęcia dlaczego Państwo piszecie, że nie wyczuwacie żrącego smrodu ?!!! Najprawdopodobniej nie jesteście mieszkańcami osiedla. A kim jesteście ? - pozostawiam w domniemaniu. Wiem, liczy się zysk i ilość sprzedanych mieszkań. Wszystko OK. ale skoro już jesteście na tym forum to interweniujcie w tematach, które są tu poruszane a nie chowajcie głowę w piasek. To w końcu także w Waszym interesie leży, aby mieszkańcy byli zadowoleni i namawiali swoich przyjaciół do kupna lokalu na NP.
witek_1980 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 22:56
Posty: 58
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro Sty 08, 2014 16:47    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

niestety mój przedmówca ma rację - fetor pojawia się regularnie, kiedy wiatr wieje od strony lotniska / mpo / oczyszczalni.

Ale nie ma co się kłócić tutaj czy to Atala podaje nieprawidłowe informacje, czy też niektórzy nasi sąsiedzi mają mniej czuły węch. Ważniejsze to poszukać przyczyny i rozwiązania, więc zadam moje pytania jeszcze raz:

Czy wiecie kto może kontrolować takie rzeczy?
Do kogo się zwrócić o pomoc?
Czy Zarządy Wspólnoty NP1, NP2, NP3 podjęły jakieś działania?
sasiadNP2 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pią Mar 01, 2013 12:48
Posty: 71
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 10:55    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Ktoś składał pismo do WIOŚ`u w sprawie odoru. Ale kto i czy jest jakaś odpowiedź na to pismo - nie wiem. Taką informacją uzyskałem wczoraj drogą pantoflowa od jednego z portierów.
witek_1980 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 22:56
Posty: 58
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 23:35    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Witam
Zadzwoniłem dziś do WIOŚ i odbyłem bardzo miłą rozmowę z Panią, która jest kierownikem Wydziału Inspekcji. Była bardzo zainteresowana naszym problemem i to co udało mi się ustalić to:
1. Otrzymała rzeczywiście zgłoszenie dotyczące tego problemu od jednej osoby, która jednak na prośbę o podanie większej liczby szczegółów już nie odpisała. Rejon okreslony w mailu ze zgłoszeniem to Retkinia. Dwóch inspektorów mieszkających na Retkini dostało za zadanie "wywąchać" problem, nie ustalili jednak źródła (ale potwierdzili, że zapach się pojawia).
2. Po wskazaniu podpowiedzi dotyczącej potencjalnego źródła fetoru (z opisu TOMIGO) i podaniu przeze mnie lokalizacji (ul Pienista) Pani kierownik zadeklarowała ponowienie prób identyfikacji źródła przez jej inspektorów
3. Według opisu który przedstawiłem podała potencjalne powody, które będą sprawdzać:
    Dawne wysypisko śmieci na Lublinku - ponoć istnieją tam otwory do odgazowania, z których wydzielają się śmierdzące gazy. Mało jednak prawdopodobne, ponieważ fetor pojawil się u nas w połowie zeszłego roku, a wysypisko jest nieczynne od lat.
    Składowisko balastu / ul Ikara obok lotniska - również mało prawdopodobne ze względu na charakter działalności - nie powinno śmierdzieć. Tu jednak jest w najbliższym czasie zaplanowana kontrola WIOŚ i będzie zwrócona uwaga na potencjalne źródła zapachu.
    Sorotwnia odpadów - najbardziej prawdopodobne, ponieważ akurat od ~połowy minionego roku istniej przepis, według którego wszystkie śmieci trafiają najpierw do sortowni. Zbyt długie przestoje (spowodowane nadmiarem śmieci czy awarią technologiczną) powodują nagromadzeniem śmieci i wydzielanie się smrodu.

Dodatkowo zostałem poproszony o zarejestrowanie i podanie dokladnych informacji w jakie dni i w jakich godzinach ten fetor się pojawia. Jest to w jakiś sposób istotne dla identyfikacji źródła smrodu (czy przywiewa to wiatr, czy w wyniku inwersji smrodek "spływa" na nasze okolice - WIOś porównuje takie informacje z danymi ze stacji meteorologicznych)

To co planuję teraz zrobić to w uzgodnieniu z naszą administracją wysłać do Pani Kierownik Inspektoratu WIOŚ oficjalnego maila z prośbą o podjęcie działań mających na celu identyfikację i eliminację źródła problemu, oraz poprosić naszą administrację o rejestrowanie przez pracowników ochrony kiedy fetor się pojawia.

Tyle w kwestii informacji na dziś.
Jeżeli macie jakieś sugestie, piszcie.
Pozdrawiam
wrazliwa 
   

Nowy na forum


Wiek: 61
Dołączył: Sob Sty 11, 2014 19:06
Posty: 1
Skąd: łódź

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 19:50    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Szanowni mieszkańcy Nowego Polesia, Retkini i Smulska,

Zazdroszczę wszystkim, którzy nie wyczuwają tego smrodu, a wiem że są tacy, również wśród moich sąsiadów. Ja niestety czuję pojawiający się smród bardzo wyraźnie. Pojawił się ok. 2 lata temu, najpierw sporadycznie, myślałam nawet, że to wina fabryk powstałych na Nowym Józefowie, ale później szybko zdołałam zlokalizować jego źródło. Pochodzi z sortowni śmieci i przyległego składu balastu, gdzie gromadzone są odpady. Czytałam kiedyś opis projektu, w którym planuje się zgromadzenie ogromnej góry śmieci, następnie przysypanie warstwą ziemi, posadzenie roślin i utworzenie punktu widokowego na okolicę. Jednakże do tego czasu mieszkańcy okolic (ci wrażliwi na zapachy) zatrują się lub opuszczą okolice. Najdalej smród wyczuwany był przeze mnie na ulicy Konstantynowskiej. Najgorzej jest wtedy, kiedy nie ma wiatru, jest wilgotno i mglisto, a smród zalegnie nad okolicą i godzinami nie można otworzyć okna. Wiosną i latem będzie coraz gorzej i jężeli czegoś w tej kwestii nie uda się wymusić na decydentach to nasza okolica powoli zacznie się wyludniać

Sad Sad
witek_1980 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 17, 2013 22:56
Posty: 58
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 18:45    Temat postu: Re: Bardzo intensywny fetor na całym osiedlu!

Coś się dzieje w tym temacie:

Administracja zgłosiła problem do WIOŚ
WIOŚ udzielił odpowiedzi:

W dniu dzisiejszym zostało wysłane do MPO zawiadomienie o kontroli sortowni i składowiska balastu przy ul. Zamiejskiej. Rozmawiałam wczoraj telefonicznie z jedna z mieszkanek ul. Pienistej, z wykształcenia chemikiem, która określiła zapach jednoznacznie jako metan. Gaz ten powstaje w instalacji odgazowania składowiska i przy jego małych stężeniach nie jest spalany w pochodni, tylko rozprzestrzenia się w powietrzu. Sprawdzimy to dokładnie i o podjętych działaniach poinformujemy Państwa pisemnie.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama